Difference between revisions of "PL:RPi Hub"

From eLinux.org
Jump to: navigation, search
m (Drobna edycja)
Line 4: Line 4:
 
'''Wiki Raspberry Pi na tej stronie to praca grupowa - Fundacja Raspberry Pi nie ponosi odpowiedzialności za zawartość tych stron. Projekt Raspberry Pi nie jest jeszcze publicznie dostępny - niniejsza strona jest rozbudowywana w oczekiwaniu na start projektu.'''
 
'''Wiki Raspberry Pi na tej stronie to praca grupowa - Fundacja Raspberry Pi nie ponosi odpowiedzialności za zawartość tych stron. Projekt Raspberry Pi nie jest jeszcze publicznie dostępny - niniejsza strona jest rozbudowywana w oczekiwaniu na start projektu.'''
  
Projekt Raspberry Pi (w skrócie: RPi lub RasPi) to ultra-niskobudżetowy linuksowy komputer służący popularyzacji programowania wśród dzieci i młodzieży. Rozwijany jest przez [http://www.raspberrypi.org Fundację Raspberry Pi], która jest zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii organizacją charytatywną (Numer Rejestracyjny 1129409). Fundacja istnieje aby promować zainteresowania informatyczne i pokrewne, zwłaszcza na poziomie szkolnym, oraz by przywrócić nauce obsługi komputera ekscytujący i ciekawy charakter. Spodziewamy się, że komputer ten doczeka się wielu innych zastosowań, zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się.
+
Projekt Raspberry Pi (w skrócie: RPi lub RasPi) to ultra-niskobudżetowy linuksowy komputer służący popularyzacji programowania wśród dzieci i młodzieży. Rozwijany jest przez [http://www.raspberrypi.org/ Fundację Raspberry Pi(en)], która jest zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii organizacją charytatywną (Numer Rejestracyjny 1129409). Fundacja istnieje aby promować zainteresowania informatyczne i pokrewne, zwłaszcza na poziomie szkolnym, oraz by przywrócić nauce obsługi komputera ekscytujący i ciekawy charakter. Spodziewamy się, że komputer ten doczeka się wielu innych zastosowań, zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się.
  
* Możesz znaleźć najświeższe informacje na [http://www.raspberrypi.org Stronie Fundacji], [http://twitter.com/intent/user?screen_name=Raspberry_Pi kanale Twitterowym] lub na [http://www.raspberrypi.org/forum/general-discussion/news-articles-and-blog-posts-about-raspberry-pi forach].
+
* Możesz znaleźć najświeższe informacje na [http://www.raspberrypi.org Stronie Fundacji(en)], [http://twitter.com/intent/user?screen_name=Raspberry_Pi kanale Twitterowym(en)] lub na [http://www.raspberrypi.org/forum/general-discussion/news-articles-and-blog-posts-about-raspberry-pi forach(en)].
* Aby zobaczyć najczęściej zadawane pytania, odwiedź [http://www.raspberrypi.org/?page_id=8 FAQ].
+
* Aby zobaczyć najczęściej zadawane pytania, odwiedź [http://www.raspberrypi.org/?page_id=8 FAQ(en)].
 
* Produkty są zgodne z dyrektywami RoHS i CE. Skontaktuj się z Raspberry Pi aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach dyrektywy WEEE w Twoim kraju.
 
* Produkty są zgodne z dyrektywami RoHS i CE. Skontaktuj się z Raspberry Pi aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach dyrektywy WEEE w Twoim kraju.
 
* Przewidywana cena: ~16GBP albo 25USD za Model A, ~23GBP albo 35USD za Model B. Informacji o dostępności i warunkach dostawy szukaj w dziale [[PL:RPi_Buying_Guide | Jak Kupić]].
 
* Przewidywana cena: ~16GBP albo 25USD za Model A, ~23GBP albo 35USD za Model B. Informacji o dostępności i warunkach dostawy szukaj w dziale [[PL:RPi_Buying_Guide | Jak Kupić]].
  
 
===Historia===
 
===Historia===
* Niepokoi Cię, że napotykasz różne wersje płytki? Odwiedź [[Rpi HardwareHistory | Historię wersji sprzętowych Raspberry Pi (en)]] aby dowiedzieć się więcej o wcześniejszych wersjach.
+
* Niepokoi Cię, że napotykasz różne wersje płytki? Odwiedź [[Rpi HardwareHistory | Historię wersji sprzętowych Raspberry Pi(en)]] aby dowiedzieć się więcej o wcześniejszych wersjach.
  
* Warto przeczytać bardzo szczegółową analizę na stronie [http://www.reghardware.com/2011/11/28/raspberry_pi/ RegHardware]. Wikipedia również posiada [http://en.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi wpis].
+
* Warto przeczytać bardzo szczegółową analizę na stronie [http://www.reghardware.com/2011/11/28/raspberry_pi/ RegHardware(en)]. Wikipedia również posiada [http://pl.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi wpis].
  
* Russell Davis (administrator forum [[ukscone]]) posiada szereg wpisów dokumentujących jego spojrzenie na historię Raspberry Pi [http://russelldavis.org/2012/01/14/the-raspberry-pi-part-one/ na swoim blogu].
+
* Russell Davis (administrator forum [[ukscone]]) posiada szereg wpisów dokumentujących jego spojrzenie na historię Raspberry Pi [http://russelldavis.org/2012/01/14/the-raspberry-pi-part-one/ na swoim blogu(en)].
  
* W kontekście misji Fundacji Raspberry Pi zapewne często usłyszysz o komputerze BBC Micro. Przeczytaj artykuł o [http://www.reghardware.com/2011/11/30/bbc_micro_model_b_30th_anniversary/ jego historii].
+
* W kontekście misji Fundacji Raspberry Pi zapewne często usłyszysz o komputerze BBC Micro. Przeczytaj artykuł o [http://www.reghardware.com/2011/11/30/bbc_micro_model_b_30th_anniversary/ jego historii(en)].

Revision as of 09:14, 4 March 2012

O projekcie

Płytka Rpi w wersji beta (model B)

Wiki Raspberry Pi na tej stronie to praca grupowa - Fundacja Raspberry Pi nie ponosi odpowiedzialności za zawartość tych stron. Projekt Raspberry Pi nie jest jeszcze publicznie dostępny - niniejsza strona jest rozbudowywana w oczekiwaniu na start projektu.

Projekt Raspberry Pi (w skrócie: RPi lub RasPi) to ultra-niskobudżetowy linuksowy komputer służący popularyzacji programowania wśród dzieci i młodzieży. Rozwijany jest przez Fundację Raspberry Pi(en), która jest zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii organizacją charytatywną (Numer Rejestracyjny 1129409). Fundacja istnieje aby promować zainteresowania informatyczne i pokrewne, zwłaszcza na poziomie szkolnym, oraz by przywrócić nauce obsługi komputera ekscytujący i ciekawy charakter. Spodziewamy się, że komputer ten doczeka się wielu innych zastosowań, zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się.

  • Możesz znaleźć najświeższe informacje na Stronie Fundacji(en), kanale Twitterowym(en) lub na forach(en).
  • Aby zobaczyć najczęściej zadawane pytania, odwiedź FAQ(en).
  • Produkty są zgodne z dyrektywami RoHS i CE. Skontaktuj się z Raspberry Pi aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach dyrektywy WEEE w Twoim kraju.
  • Przewidywana cena: ~16GBP albo 25USD za Model A, ~23GBP albo 35USD za Model B. Informacji o dostępności i warunkach dostawy szukaj w dziale Jak Kupić.

Historia

  • Warto przeczytać bardzo szczegółową analizę na stronie RegHardware(en). Wikipedia również posiada wpis.
  • Russell Davis (administrator forum ukscone) posiada szereg wpisów dokumentujących jego spojrzenie na historię Raspberry Pi na swoim blogu(en).
  • W kontekście misji Fundacji Raspberry Pi zapewne często usłyszysz o komputerze BBC Micro. Przeczytaj artykuł o jego historii(en).