Difference between revisions of "PL:RPi Hub"

From eLinux.org
Jump to: navigation, search
(Redirected page to RPi Hub)
 
(15 intermediate revisions by 4 users not shown)
Line 1: Line 1:
==O projekcie==
+
#REDIRECT [[RPi_Hub]]
[[File:RpiFront.jpg|300px|thumb|right|Płytka Rpi w wersji beta (model B)]]
 
 
 
'''Wiki Raspberry Pi na tej stronie to praca grupowa - Fundacja Raspberry Pi nie ponosi odpowiedzialności za zawartość tych stron. Projekt Raspberry Pi nie jest jeszcze publicznie dostępny - niniejsza strona jest rozbudowywana w oczekiwaniu na start projektu.'''
 
 
 
Projekt Raspberry Pi (w skrócie: RPi lub RasPi) to ultra-niskobudżetowy linuksowy komputer służący popularyzacji programowania wśród dzieci i młodzieży. Rozwijany jest przez [http://www.raspberrypi.org Fundację Raspberry Pi], która jest zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii organizacją charytatywną (Numer Rejestracyjny 1129409). Fundacja istnieje aby promować zainteresowania informatyczne i pokrewne, zwłaszcza na poziomie szkolnym, oraz by przywrócić nauce obsługi komputera ekscytujący i ciekawy charakter. Spodziewamy się, że komputer ten doczeka się wielu innych zastosowań, zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się.
 
 
 
* Możesz znaleźć najświeższe informacje na [http://www.raspberrypi.org Stronie Fundacji], [http://twitter.com/intent/user?screen_name=Raspberry_Pi kanale Twitterowym] lub na [http://www.raspberrypi.org/forum/general-discussion/news-articles-and-blog-posts-about-raspberry-pi forach].
 
* Aby zobaczyć najczęściej zadawane pytania, odwiedź [http://www.raspberrypi.org/?page_id=8 FAQ].
 
* Produkty są zgodne z dyrektywami RoHS i CE. Skontaktuj się z Raspberry Pi aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach dyrektywy WEEE w Twoim kraju.
 
* Przewidywana cena: ~16GBP albo 25USD za Model A, ~23GBP albo 35USD for Model B. Informacji o dostępności i warunkach dostawy szukaj w dziale [[Jak Kupić RPi | Jak Kupić]].
 
 
 
===Historia===
 
* Niepokoi Cię, że napotykasz różne wersje płytki? Odwiedź [[Rpi HardwareHistory | Historię wersji sprzętowych Raspberry Pi]] aby dowiedzieć się więcej o wcześniejszych wersjach.
 
 
 
* Warto przeczytać bardzo szczegółową analizę na stronie [http://www.reghardware.com/2011/11/28/raspberry_pi/ RegHardware]. Wikipedia również posiada [http://en.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi wpis].
 
 
 
* Russell Davis (administrator forum [[ukscone]]) posiada szereg wpisów dokumentujących jego spojrzenie na historię Raspberry Pi [http://russelldavis.org/2012/01/14/the-raspberry-pi-part-one/ na swoim blogu].
 
 
 
* W kontekście misji Fundacji Raspberry Pi zapewne często usłyszysz o komputerze BBC Micro. Przeczytaj artykuł o [http://www.reghardware.com/2011/11/30/bbc_micro_model_b_30th_anniversary/ jego historii].
 

Latest revision as of 19:52, 18 October 2012

Redirect to: